Kesinlikle tehlike oluşturmuyor. RADİKAL haşere Kontrol Hizmetleri tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır. Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın çeşitli önde gelen laboratuarları tarafından Halk Sağlığını Koruma programı dâhilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflandırılmış “en az zehirli insektisitler” kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır. Bunlara ek olarak Radikal haşere Kontrol Hizmetleri’nin “İnsan ve çevre sağlığı” ile “Etkin Uygulama ve Koruma” prensipleri dahilin de yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir.

İsterseniz direkt olarak ilaçlama Sorumlunuzu mobil telefonundan arayarak veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi 7/24 arayarak problemin en çabuk ve en etkin çözümüne ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

İlaçlamada kullandığımız insektisitlerin büyük çoğunluğu, “kokusuz” veya “az kokulu”olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku olmayacaksınız demeye tereddüt ederiz çünkü koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere gibi, az miktarda bir havalandırma bu dağılma sürecine yardımcı olacaktır.

İlaçlama yapılan satıhlarda 15–20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgâhlar, zemin ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. ilacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları ,gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın kalması sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz ilaçla temas etmemiş olan haşerelerde ilaçla temas edecek ve sorun tamamıyla çözülecektir. Bu önemli konu hakkında daha detaylı bilgi almak için size hizmet verecek RADIKAL ilaçlama kontrol hizmetlerini arayınız.

Hayır, ilaçlama sırasında evden ayrılmanız gerekmiyor. Böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm ilaçlama prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz. Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir. Bazı haşere türlerinde kokulu ilaçlama uygulanması gerekebilir bu durumlarda mekânın bir saat kadar kapalı kalması gereklidir. Bir saat sonra evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz.

Evet, ilaçlama sonrası muhtemelen çok kısa bir süre için. Eskisi kadar yoğun olmamak üzere 4 hafta kadar tek tük haşere görülmesi normaldir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki haşere yuvalarına ulaşamamasıdır. İLAÇLAMA sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde 4 hafta sonunda evinizde haşere görmeyeceksiniz.

Evet. Alacaksınız her bir ilaçlama sonrasında, servis sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarına ilişkin ayrıntıları veren, ilaçlama sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız. Sormak istediğiniz her hangi bir soru olduğu takdirde, lütfen çekinmeden ilaçlama sorumlunuza sorunuz veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayınız. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.

Dışarı alanda yapılan ilaçlama, bitkilerinize zarar vermeyecektir, çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı uzak tutmanız yeterli olacaktır.

Eğer düzenli periyodik ilaçlama arasında bazen haşere görürseniz, şunu hatırınızda tutunuz ki; uygulanan insektisitin kalıcılığı ve haşerelerin bir istila oluşturmasına engel olacaktır. Bununla birlikte, eğer ara sıra değil de daha sık haşere görürseniz; lütfen bizi arayınız. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin bir ilaçlama tekrarı programlamaktan memnuniyet duyacağız.

Tabiki ilaçlama yapabilirsiniz,ANCAK,Haşerenin biyolojisini,üreme ve yerleşme yerlerini,soruna göre doğru ilacı,ilaçlama şeklini ve dozunu bizler kadar bilemediğiniz için mutlaka eksik işlem yapabilirsiniz.Buda sorunun devam etmesine ,sık sık ilaçlama nedeniyle böceğin bağışıklık kazanmasına,yanlış ilaç ve doz yüksekliğinden sağlığınızı tehtit etmeye,ve bizim maliyetimizin üstünde bir ilaçlama maliyet gideriyle karşılaşmanıza neden olabilir.

ÜST