Lağım Sineği – Kanalizasyon Sineği ilaçlama

by / Pazartesi, 15 Şubat 2016 / Published in ilaçlama, İlaçlama Şirketi
lagim-sinegi-ilaclama

Lağım sineği ve kanalizasyon sineği ilaçlama pek çok insanın zaman zaman banyo ve yiyeceklerinin etrafında dolaşan sineklerden rahatsız olmaları sebebi ile lağım sineği ilaçlama yaptırmalarını zorunlu kılmaktadır. İsminden anlaşılacağı gibi lağım kanalları ve ve logarlarda görülen bu sinekler pek çok insanın bildiğinin aksine insanları ısırmaz ve direkt olarak hastalık bulaştırmazlar. Lağım sineği ilaçlama hizmetleri evlerde ortaya çıkan bu sineklerin çevreye rahatsızlık vermesi ve insanların sinek rahatsızlığı yaşaması sonucu baş vurulan bir hizmet türü olup tatarcıklara oranla bu sinekler daha zararsızdırlar. Lağım sinekleri 1,5 – 5 mm büyüklüğünde, açık gri ya da sarımsı kahverengi renginde açık renkli kanatlara sahip sinekler dir. Gövdeleri ve kanatları, kendilerine tüylü bir görüntü veren uzun kıllarla kaplıdır.

Lağım sineği, hareketsiz haldeyken kanatlarını kendine has bir şekilde gövdesinin üstünde, adeta bir çatı oluşturarak kapatır. Lağım sinekleri, evlerde banyolarda, mutfaklarda ya da bodrum duvarlarında bulunurlar. Geceleri daha aktif olan lağım sinekleri ısırmazlar ve her ne kadar şaşırtıcı olsa da insanlara hastalık bulaştırmazlar.Lağım sineği ilaçlama şekilleri bulundukları ortama bağlı olarak dumanlı lağım sineği ilaçlama ve spreyleme şeklinde ilaçlama ile yapılabilmektedir. Sinekler ile mücadelede en etkin çözüm sisleme yöntemi ile mücadele olup çeşitli yarıklara ve çatlaklara giren sineklerin yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntem olup evde lağım sineği ilaçlama ve kanalizasyon sineği ilaçlama yaptırmak bu sineklerin yok edilmesi için en etkin mücadele yöntemidir.

Lağım sinekleri hakkında

lağım ve kanalizasyon sinekleri canlı maddelerden ve kanalizasyondan beslenirler. Yumurtalarını dağınık yığınlar halinde, canlı maddelerin çürümekte olduğu hemen her yerde bırakırlar. Uygun koşullarda lağım sinekleri, bir hafta kadar kısa bir zamanda, ama çoğunlukla iki ya da üç haftada bir nesli yaşayabilirler. Lağım Sineği İstilasının Belirtileri Diğer sineklerde olduğu gibi etrafta görülmesi en belirgin işarettir. Genellikle, banyo duvarlarında ya da üreme yerlerine yakın olan yerlerde dururlar. Larvaları da üreme yerlerinde solucan gibi kıvrılırken görülebilir. Diğer Bilgiler Bilinen lağım sineği suya dayanıklı ekosistemlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bununla birlikte, eğer sayıları çok artarsa, lağım sinekleri ev sahipleri için sorun yaratabilirler.

Lağım sineği ilaçlama bu gibi durumların önlenmesi için etkin bir mücadele yöntemi olup insanları rahatsız eden sineklerin önlenmesinde oldukça etken rol oynar. İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi, evlerde kanalizasyonlarda ve rögarlarda bulunurlar. Ayrıca, çürümüş tahtaların ve gübre yığınlarının yakınlarında da görülürler. Lağım sineklerinin yumurtalarından beyaz, neredeyse şeffaf larvalar çıkar. Yüksek ısı değişikliklerinde ve düşük oksijen seviyelerinde yaşayabildikleri bilinmektedir. Bazen, biyolojik olarak ayrışmakta olan canlı madde tabakalarının altında yaşadıkları da görülür. Az sayıda olduklarında, pis su borularını tıkayan maddeleri çözmede etkili oldukları için, lağım sineği larvalarının varlığının faydalı olduğu düşünülür. Lağım sineği larvalarının, yoğun balçık ve birikintileri parçalayacak kadar olağanüstü güçte çeneleri vardır.

Telefon 1: 0 216 476 13 12 PBX

Telefon 2: 0 216 476 16 50

Telefon 3: 0 216 476 13 37
Email: info@radikalilaclama.com

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.

ÜST