Tatarcık İlaçlama

by / Pazartesi, 15 Şubat 2016 / Published in ilaçlama, İlaçlama Şirketi
tatarcık-ilaçlama-300x20

Tatarcık, geceleri aktif olan kanatlı bir haşeredir. Bu nedenle kişiler tarafından fark edilmeyebilir. Tatarcık ilaçlama firmaları tarafından uygulanan tatarcık ilaçlama sizlere yardımcı olacaktır. Sinek türleri içerisinde incelenirler. Yapıları genellikle 1–3 mm erginleri ise 2–5 mm boyunda da olabilmektedirler. Uzun bacakları vardır. Yapı ve şekil olarak sivrisineklere benzerler. Kanatları dâhil bütün vücutları kılla kaplıdır. Bu özelliği ile sivrisineklerden ayrılırlar. Tatarcık sinekleri, konakçıya yaklaşırken etrafında kısa sıçramaları ve uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde tanınırlar. Sizlerde çevrenizde dolaşan tatarcık sineği gördüğünüz zaman hemen tatarcık ilaçlama yaptırmalısınız. Çünkü bu sinek türü Türkiye’deki insan sağlığı için en tehlikeli türdür. Tatarcık sinekleri kan emerken sivrisineklerden daha çok can acıtırlar. Tatarcığın ısırması ile kaşıntı ve kızarıklık görülür. Bu kaşıntı sonra şark çıbanına dönüşür ve büyük yaraya dönüşür. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için mutlaka tatarcık ilaçlama yaptırmalısınız.

Tatarcık geceleri aktif, gündüzleri ise pasiftir. Gündüzleri nemli ve karanlık kuytu bölgelerde saklanırlar. Geceleri ise insanlara saldırırlar. Tatarcıkla tek başınıza mücadele edemezsiniz ve mutlaka tatarcık ilaçlama şarttır. Tatarcıklar genellikle evlere lağım sularının olduğu yerlerden, kümes ve hayvan barınaklarından, pis ve nemli yerlerden, bataklıklar ve ağaçlık alanlardan gelirler. Tatarcık ilaçlama şirketimiz işe ilk olarak tatarcığın asıl yuvasından yani kaynağından başlarlar. Önce kaynağı yok edip sonra bütün yaşam alanlarınızı ilaçlarlar. Tatarcık ilaçlama için sıvı ilaçlar kullanılır. Her haşere için aynı ilaç kullanılmaz. Genel olarak sıvı ilaç kullanılsa da ilaçlama şirketimiz kullandığı tüm ilaçların seçiminde insan sağlığına zarar vermeyeni tercih ederler. Ziraat mühendislerinin kontrolü altındaki ilaçları kullanırlar.

Tatarcıklar sebze ve meyve sularındaki şekerlerle beslenirler. Ancak dişi tatarcıklar insan ve hayvan kanı emerler. Dişi tatarcıklar yumurtanın olgunlaşması ve yumurtlayabilmek için mutlaka kan emerler. Tatarcık sineği kan emerken hastalık bulaştırırlar. Bu hastalıkları yavru tatarcıklarda taşırlar, böylece hastalık daha çabuk bulaşır. Bulaştırdığı hastalıklar şunlardır; tatarcık humması, viral hastalıklar, ateşli hastalıklar, bağırsak hastalıkları, şark çıbanı ve tavuk hastalığıdır. Tatarcık ilaçlamayaptırarak tüm bu hastalıklardan korunabilirsiniz. Tatarcıkla kesinlikle mücadele edilmelidir. Uzman kişilerden yardım isteyiniz. Ayrıca ilaçlama şirketimiz diğer haşere türlerinden pire, akrep, çiyan, kene gibi haşere türleri içinde kaliteli hizmet sunmaktadır.

Telefon 1: 0 216 476 13 12 PBX

Telefon 2: 0 216 476 16 50

Telefon 3: 0 216 476 13 37
Email: info@radikalilaclama.com

ÜST