Yaban Arısı İlaçlama

by / Pazartesi, 15 Şubat 2016 / Published in ilaçlama, İlaçlama Şirketi
yaban_arısı_ilaçlama

Yaban arısı ilaçlama, özellikle çatı ve bahçe gibi alanlarda sıklıkla yapılır. Eşek arısı olarak da bilinen bu arı türü, insanları soktuğunda, vücutta şiddetli bir acıya ve şişliğe neden olur. Bunun yanı sıra, eşek arısı sokması alerjik reaksiyonlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle, bu haşerelerin görüldüğü alanlarda eşek arası ilaçlama yapılmalıdır.

Yaban arısı bir arı türü olup, arı türleri arasında en iri yapılı olanlardır. Yaban arısına, eşek arısı da denilmektedir. Arı türleri arasında insanlara zararı olan türler arasında yer alan yaban arısı insanları sokabilir. Vücudunda 6 bacak, 4 tane de kanat bulunan yaban arılarının bacaklarında polen fırçası adı verilen uzun ve sert kıllar vardır.

 

Yaban Arısı Hakkında Bilinmeyenler

Arıların bir diğer yararı ise zehirleridir. Arı zehri, birçok hastalıkta ve en önemlisi kanser tedavisinde kullanılan ilaçların üretiminde kullanılmaktadır. Bilim adamlarınca yapılan araştırmalar sonucu arı sütünün de kanser önleyici özelliği olduğu saptanmıştır. Arı sokması çok tehlikeli bir durum olabilir. Özellikle vücudu duyarlı olan kişilerde arı sokması çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Yaban arısı ilaçlama uygulamaları ile bu gibi olası durumların önüne geçilmelidir.

 

Arı sokması durumunda acilen hastaneye başvurulmalıdır. Arı sokması sonucu deride kızarma, ağrı, yanma, kabarma gibi belirtiler görülür. Arıların otçul ve etçil beslenen türleri vardır. Toplu halde kovanlar içerisinde yaşayan arıların kovan içerisinde farklı görevleri vardır. Yaban arısından kurtulmak için firmamıza 7 gün 24 saat ulaşarak hizmet alabilirisiniz. Yaban arısı ile mücadelede profesyonel ekibimiz daima hizmetinizdedir.

Telefon 1: 0 216 476 13 12 PBX

Telefon 2: 0 216 476 16 50

Telefon 3: 0 216 476 13 37
Email: info@radikalilaclama.com

ÜST