(0216) 476 13 12

Sosyal Medyada Biz}

2019 Yaz Kampanyası %25 indirim!
İndirimli hizmetlerimiz için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.
İlaçlama Fiyatları

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangozlar kabuklu hayvanlardır. Kara ve suda yaşayanlar olarak sınıflara ayrılırlar. Deniz salyangozları özellikle tekne altına yapışarak boyaya zarar verirler ve maddi kayıp yaşatırlar. Gezdikleri yerlerdeki mikropları taşıyarak hastalık taşırlar ve insanlar için tehlikelidirler. Salyangozlar yaşam alanlarını seçerken uygun ısı, uygun sıcaklık ve uygun nem ararlar.

Salyangozlar da üreme diğer zararlılara karşı farklıdır. Çiftleşmeden sonra dişi ve erkek salyangoz yumurtlayabilir. Ortalama ayda bir yumurtlama yaparlar. Genellikle yaz aylarında sıcak havalarda sıklıkla gözükürler. Kış aylarında soğuk zamanlarda kış uykusuna yatarak yazın hayatta kalmaya çalışırlar. Salyangoz yağmur yağdıktan sonra daha sık ve yoğun şekilde gözükebilir. Bunun sebebi ıslak zeminde yürüyüş hızlarının 3-4 kat artmasıdır. Ayrıca salyangozlar kulakları olmadığından dolayı sağırdırlar.

Salyangoz ilaçlaması nasıl yapılır?

Salyangoz ilaçlama pelet yemlerle mollusıd ürünler kullanılarak yapılmalıdır. Salyangoz ilaçlama yapılacak alanın şartları ve kullanım özellikleri göz önünde tutularak serpme, köfte veya bariyer uygulaması seçilmelidir. En iyi ilaçlama firması seçerken salyangoz uygulama yöntemlerini bilen ve tecrübe sahibi firmalar tercih edilmelidir.

Salyangoz ilaçlama fiyatları uygulama yapılacak alan büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Salyangoz ilaçlama fiyatları genellikle 100-300 TL arasında değişmektedir.

Salyangozlar bulundukları yerlerde bitki ve ağaçlara zarar verirler. Topraklar da delikler açarak kendilerini güvene alırlar. Gezdikleri yerlerde sümüksü bir iz bırakırlar.

Radikal ilaçlama, salyangoz mücadelesinde sağlık bakanlığı onaylı kimyasalları kullanarak sizleri korur.

30 Temmuz 2019
775 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN