(0216) 476 13 12

Sosyal Medyada Biz}

2019 Yaz Kampanyası %25 indirim!
İndirimli hizmetlerimiz için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.
İlaçlama Fiyatları

Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama

Yaz aylarında özellikle geceleri sıklıkla görülen bu zararlılar kan emeceği canlı etrafında dolaşır ve el,kol,bacak yani bölge gözetmeksizin ısırıp kan emerler. Bir çok hastalık taşıyı oldukları için risklidirler.

Sinek ilaçlama konusu oldukça geniştir. Açık alan ve kapalı alan sinek ilaçlama hizmeti farklılıklar gösterir.

İç alanda restoran,fabrika,cafe vb. işletmelerde sinek mücadelesi için hem ergin hem de larva dönemi ilaçlama yapılması gereklidir.

İşletmelerde yapılan uçan haşere mücadelesinde larva alanları belirlenir. Larvasit ilaçlaması yapılmasının amacı sineğin ergin hale gelmesini önlemek ve popülasyonu minimize etmektir. Larvasit uygulaması yapılacak bölgeler belirlenmeli ve hava şartlarına göre periyotlar belirlenmelidir. Larvasit ilaçlama periyodu larva üreme bölgesinin yapısına, güneşe maruz kalma durumuna ve ortamın ısısına bağlıdır.

Larva mücadelesinde durağan pis su alanları, patlamış pis su hattı bölgeleri,gider içleri, pis su hatları ve etrafları vb. yerlerde larvasit kimyasallarıyla ilaçlanmalıdır.

Larvasit uygulamasında alternatif olarak esnasında alanda kaçak su arızası varsa onarılmalı, gider içleri günlük kaynar su ile temizlenmelidir.

İç alanda sinek mücadelesinde çoğunlukla alanın büyüklüğüne göre ULV uygulaması veya sırt atomizeri ile uygulama yapılır. Uygulama yapılacak alanın şartlarına göre farklı yöntemlerde mevcuttur. Fiziksel önlemler ise ışıklı sinek cihazları takılmalı, dışarıdan içeriye saldırıyı önlemek için hava perdeleri takılmalı, kapı girişlerine hava üfleme cihazları yerleştirilmelidir.

Sinek ilaçlama fiyatları (öngörülen) aşağıdaki gibidir.

sinek ilaçlama fiyatlarıBİRİNCİ İLAÇLAMAİKİNCİ İLAÇLAMA 
0-100 metrekare 150  TL%15 İNDİRİMLİ
100-120 metrekare170 TL%15 İNDİRİMLİ
120-140 metrekare19O TL%15 İNDİRİMLİ
sinek ilaçlama fiyatları

Sineklerin yaşam döngüsü aşağıdaki gibidir. Larva evresi kendi içinde 4 bölümden oluşur.

Yumurta
Larva

  1. Larva evresi
  2. Larva evresi
  3. Larva evresi
  4. Larva evresi
    Pupa
    Ergin

Dış alan Sinek ilaçlaması nasıl yapılır?

Dış alanda larvasit ilaçlama ciddi önem kazanmaktadır. Durağan sular, göl, bataklık, sulama ve fabrika drenaj kanalları vb. alanlarda larva ilaçlaması yapılmalıdır. Aynı zamanda bahçede ağaç içi kovuklar, saksı altları, atıl durumda olan eşyalar veya malzemeler vb. bölgelere uygulama yapılmalıdır. Larvasit uygulama periyodu belirlenmelidir.

Dış alanda ergin uçan haşere mücadelesi ULV ve sırt atoizeri ile yapılmaktadır. Sinek ilaçlamasında kullanılan bu makınalar hazırlanmış kimyasalı mikron boyutlarına bölerek mikron boyutuna göre 15 dakika ile 4 saate kadar havada asılı kalmasını sağlayarak sineği düşürür. Ağaçlık alanda veya bodur bitkilerin yüzeylerine tutunarak dinlenme esnasında sinekleri yakalayarak öldürür.

Eğer sinek şikayeti olan bölgede durağan su varsa (süs havuzu, yapay göl) bu 40 cm hıza akacak hale getirilip sineklerin larva bırakması engellenir. Sinekler larvalarını suya güvenli bir bölge seçerek bırakırlar.

En iyi sinek ilaçlama firması seçerken kullanılan makinaların kalibrasyon ayarlarının kontrol altında olması ve uygulayıcı personelin sineklerin biyoloji ve davranış modellerini iyi bilmesi gereklidir.

Basitçe sinek mücadelesinin şifresi gelişimin gerçekleştiği suların kontrolüdür. Bu sebeple kaynakların yok edilmesi veya azaltılarak yaşam alanlarının daraltılmasıdır.

Dış alan sinek ilaçlama fiyatları (öngörülen)aşağıdaki gibidir.

sinek ilaçlama BİRİNCİ İLAÇLAMAİKİNCİ İLAÇLAMA 
0-100 metrekare 200  TL%15 İNDİRİMLİ
100-150 metrekare250 TL%15 İNDİRİMLİ
150-250 metrekare350 TL%15 İNDİRİMLİ
250 ve üzeriTeklif isteyinizTeklif isteyiniz
sinek ilaçlama fiyatları

Elbetteki uçan haşere mücadelesinde anlatılacaklar bu kadarda sınırlı değil. Sinek şikayetiniz varsa mekanınız için özel çözümler ve uzun vadeli fiziksel önlemler için bizlere (216) 476 13 12’den ulaşabilirsiniz.

30 Temmuz 2019
934 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN