(0216) 476 13 12

Sosyal Medyada Biz}

2019 Yaz Kampanyası %25 indirim!
İndirimli hizmetlerimiz için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.
İlaçlama Fiyatları

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu kan emerek beslenir. İnsan veya evcil hayvanların kanını emerler. Isıracak insan bulamadıklarında her çeşit hayvana saldırabilirler. Tahtakurusu genellikle tahtakurdu ile karıştırılır. Tahta kurdu ahşap ve tahtadan beslenir. Tahtakurusu ise hem yaşamak hemde ergin hale gelebilmek için kan emmek zorundadır.

Yaşam döngüsü yumurta – 1. dönem nimf(yavru) – 2. dönem nimf ve ergin olarak döner. Başkalaşım geçirirken kan emmek zorundadırlar ve kabuk değiştirirler.

Erkek tahtakurusu sürekli erekte halde gezer. Bu nedenle tahtakuruları sürekli çiftleşirler ve hızlı ürerler.

Kan emdiklerinde vücutları 4 katı büyüyebilir. Emdikleri kanı vücutlarında depolayarak beslenme ihtiyacı halinde bağıraklarından çekerek beslenirler. Nimf yani yavruları 6 aya kadar, ergin tahtakurusu ise 1 yıldan fazla kan emmeden yaşama tutunabilmektedirler.

Tahtakurusu gerekli sıcaklık ve yaşam alan bulamazlarsa yarı uyku haline geçerek hayat tutunurlar. Tahtakurusu ısırma esnasında insan ısırıldığını hissetmez. Sabah kalktığında yanıcı bir kaşınma hissedilir.

Tahtakurusu ilaçlama kimyasal mücadelenin yanında fiziksel mücadele gerektirir. Bir defa uygulamayla sorun bitmeyebilir. İlaçlama yapılacak alan ve popülasyon incelendikten sonra süreç içerisinde karar verilir. Kimyasal seçimi ilaçlanacak alandaki eşya-yapı durumuna göre seçilmelidir. Tahtakurusu ilaçlama süreçlerinde eve yeni eşya alınmamalıdır.Tahtakurusu evinize taşıma yoluyla gelmektedir. Örneğin otobüs veya uçak seyahati, yurtdışı seyahati, köyden misafir gelmesi vb. bir çok örnek verilebirilir.

Tahtakurusu ilaçlaması yapılması tecrübe ve bilgi gerektirir. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

30 Temmuz 2019
1.580 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN